Usługi Badawcze
W naszych laboratoriach stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, spełniające standardy jakości.
Świadczymy usługi badawcze w ramach poniższych laboratoriów: (kliknij, aby rozwinąć):
Laboratorium oferuje możliwość wydruku trójwymiarowych modeli na podstawie projektu przesłanego przez klienta. Wydruk trwa nie dłużej niż 24 godziny. Nasze wydruki są w pełni funkcjonalnymi metalowymi częściami.
Proces druku 3D techniką SLM polega na selektywnym spiekaniu proszków metali z użyciem lasera. Wyjątkowość naszego laboratorium polega na możliwości wykonywania wydruków zarówno w metalach reaktywnych (tytan) jak i niereaktywnych (stal).
Zaletami druku 3D w metalu są: szybkość wykonania, pełna funkcjonalność uzyskanych części, możliwość wydruku złożonych geometrii – niemożliwych do wykonania poprzez obróbkę skrawaniem.
Świadczone usługi:
– przygotowanie modeli do wydruku, doradztwo w zakresie technologii i sposobu wydruku,
– wydruk trójwymiarowych modeli techniką SLM (maksymalne wymiary wydruku: 80x80x72 mm, dostępne materiały: stal 316L, tytan TiAl6V4, brąz.
Dokładność wydruku: około 0,1mm (X, Y, Z)).
Laboratorium Skanera 3D – przestrzenne skanowanie obiektów z użyciem techniki światła strukturalnego. Wykonujemy usługi z zakresu skanowania, inżynierii odwrotnej oraz porównywania rzeczywistych obiektów z ich cyfrowymi odpowiednikami .cad, stl.
Pomiary polegają na rejestracji światła odbitego przez obiekt przy użyciu dwóch precyzyjnych kamer. Zdjęcia konwertowane są na trójwymiarową chmurę punktów, z której finalnie otrzymujemy plik .stl. Standardowy pomiar trwa mniej niż godzinę.
Świadczone Usługi:
- skanowanie obiektów o wymiarach od 3 do 150 centymetrów z dokładnością sięgającą 20 mikronów, zarówno w laboratorium jak i u klienta,
- inżynieria odwrotna – wytwarzanie sparametryzowanej geometrii na podstawie wykonanych skanów. Produktem końcowym usługi jest rysunek .cad odwzorowujący rzeczywisty obiekt,
- porównywanie obiektów rzeczywistych z .cad, .stl – tworzymy raport dokładności odwzorowania rzeczywistego modelu z jego cyfrowym odpowiednikiem.
Do pracy używamy oprogramowania ATOS, GeoMagics Design X.
Zacznij korzystać z naszego najczystszego pomieszczenia!
Na Clean Room składają się 4 pomieszczenia (przedsionek, butlownia, śluza, pomieszczenie czyste). Laboratorium spełnia normę międzynarodową ISO 14 644-1 – klasa 8. Naszym zdaniem jest to optymalna klasa czystości ze względu na kompromis pomiędzy oferowaną czystością, a niewygórowanymi kosztami eksploatacji.
Przykładowe zastosowania pomieszczenia tej klasy:
• budowa detektorów scyntylacyjnych i półprzewodnikowych,
• packaging układów elektronicznych,
• precyzyjne pomiary naukowe,
• hermetyzacja układów scalonych i innych elementów elektronicznych.
W laboratorium prowadzimy badania klimatyczne i wibracyjne. Badamy odporność i stabilność pracy urządzeń w różnych temperaturach, przy różnej wartości wilgotności powietrza i przy obecności drgań.
Komora umożliwia łatwe monitorowanie stabilności i niezawodności pracy (określenie średniego czasu bezawaryjnej pracy) urządzeń znajdujących się w środku – komunikacja z urządzeniami wewnątrz komory odbywa się przez specjalistyczne peszle.
Laboratorium jest przygotowywane do akredytacji PCA, w przyszłości będzie przeprowadzać testy pod konkretne normy – wymagane przez naszych klientów.
Świadczone usługi:
- testy klimatyczne:
- HAST ( Higly Accelerated Temperature and Humidity) – test przyspieszony.
- CERT (Combined Environmental Reliability Test) – test polegający na doborze właściwej kombinacji wartości współczynników przyspieszających pozwalający na wykrycie usterek. Mieszane testy środowiskowe są szczególnie ważne dla przemysłu samochodowego i urządzeń elektronicznych codziennego użytku.
Do układu mierzącego mogą zostać dodatkowo wprowadzone wibracje. Nasz sprzęt laboratoryjny umożliwia przeprowadzanie testów środowiskowych połączonych z drganiami sinusoidalnymi, losowymi bądź konkretnymi udarami.